HAKKIMIZDA

 Alkarbon Enerji Madencılık , çimento ve çelik fabrikaları gibi sanayi amaçlı kullanıcılar dışında kömür tüketiminde ısınma amaçlı kullanıcılar gibi geniş bir müşteri ağına enerji türevi ürünler tedarik etmekteyiz,yakın zamanda enerji sektörü talebinde beklenilen hızlı artış ve Türkiye’de faaliyete geçmesi beklenen termik santraller dikkate alındığında kendimiz potansiyel tedarikçi pozisyonunda yer almayı hedefliyoruz.
  Türkiye’deki operasyonlarımızın yanı sıra, Uzak Doğu,Orta Doğu ve Avrupa’da muhtelif tüketicilere sanayi amaçlı ve koklaşabilir kömür satış potansiyeline sahibiz.
  Rusya ve Güney Afrika gibi ülkelerden çeşitli kalitelerde kömür ithal etmekte ve Türkiye’de dağıtımını yapmaktayız. İthal ettiğimiz kömürlerin tipleri Toz kömür , ebatlandırılmış parça kömür ve petkok olarak sınıflandırabiliriz.
  Bu ürünleri sanayi tesislerine yaptığımız direkt satışların yanısıra finansal çözümlerde sunmuş oldugumuz Türkiye’de bulunan distribütör iş ortaklarımızla dağıtımını yapmaktayız.
Samsun Tesisimiz yıllık 100.000 mton depolama ve 180.000 mton eleme ve torbalama kapasitesine sahip olup,ithal edilen kömür türevi ürünlerin elenmesi, paketlenmesi ve sevkiyata hazır hale getırılmesı tesisimizde gerçekleştirilmektedir.